Emocje sportowe

Najczęstszą dyscypliną obstawianą na zakładach bukmacherskich są zakłady na mecze piłki nożnej. Nie ma w tym nic dziwnego, kiedy weźmiemy pod uwagę, że to właśnie futbol jest najpopularniejszym sportem świata. Wywołująca emocje na całym świecie dyscyplina sportu, jest najchętniej obstawianą dyscypliną sportową u wszystkich bukmacherów, którzy traktują piłkę nożną jako podstawę swojej oferty.

Z czego to wynika? Ano podstawą do zarabiania na zakładach bukmacherskich jest znajomość rynku, dyscypliny, którą obstawiamy. Nie da się obstawiać zakładów (na przykład na siatkówkę), jeśli nie ma się pojęcia o wynikach poprzednich kolejek, o tym jak spisują się poszczególne drużyny, jakich zawodników zabraknie w najbliższym spotkaniu. Dlatego najchętniej obstawia się piłkę nożną, bo po prostu najwięcej osób się zna właśnie na niej. A im większa świadomość danej dyscypliny, tym większe szanse na to, że uda się zarobić.

Na zakładach bukmacherskich można zarobić, ale trzeba spełnić szereg warunków. Jednym z nich jest znajomość dyscypliny, drużyn, zawodników. Drugim najważniejszym czynnikiem jest…brak emocji w grze. Co ciekawe, rozchodzi się zarówno o emocje negatywne, jak i …pozytywne.

 

  • Dlaczego emocje negatywne źle wpływają na wyniki zakładów bukmacherskich?

 

Kiedy przegrywasz kupon za kuponem, zaczynasz się denerwować. To powoduje znaczący spadek motywacji do obstawiania zakładów. Ale przede wszystkim wywołuje silną chęć odegrania się. Kiedy chcesz się odegrać, to zaczynasz obstawiać kupony po zawyżonych stawkach, nie analizujesz spotkań, nie sprawdzasz kursów. Jedyne czego pragniesz to jak najszybciej się odegrać. To rodzi sytuację, w której popełniasz błąd za błędem i szybko bankrutujesz. Grając pod wpływem złych emocji, nigdy nie zarobisz na zakładach.

 

  • Dlaczego emocje pozytywne źle wpływają na wyniki zakładów bukmacherskich?

 

Zapewne powyższe stwierdzenie wywołało w Tobie chwilę zastanowienia. Jak pozytywne emocje mogą zmniejszać szanse na zarobek z zakładów? Ano taki jest fakt. Kiedy wygrywasz dużo, to nie przykładasz uwagi do bezpieczeństwa twoich zakładów. Jeśli stracisz pieniądze „to przecież nic takiego się nie stanie”. Nic bardziej mylnego! Nawet jeśli zarabiasz dużo na zakładach, wciąż musisz zachować czujność i grać tak jakbyś dopiero zaczynał!

 

Jak widać emocje mają bardzo duże znaczenie, dla końcowego rezultatu wyników osiąganych na zakładach bukmacherskich. Jeśli będziesz potrafił je „wyłączyć” i grać bez emocji, to szybko dojdziesz do wniosku, że możliwe jest ogranie bukmachera, o ile tylko twój plan gry jest dobrze przygotowany i bezwzględnie się do niego stosujesz, realizując cele jakie sobie wyznaczyłeś.