Porażki u bukmachera

Zakłady bukmacherskie są czymś co każdy z nas kocha. Te emocje, ta adrenalina, która pojawia się w momencie, kiedy obstawialiśmy kolejny zakład. Żyjemy nadzieją, że tym razem uda się trafić kupon i ograć bukmachera. Dla 95% statystycznych graczy nie udaje się. Ale czy problem leży w specyfice zakładów bukmacherskich, czy może jest spowodowane brakiem umiejętności obstawiani zakładów przez grających?

Istnieje wiele przeszkód, które skutecznie wybijają z głowy marzenia o wielkich zarobkach, o utrzymywaniu się z zakładów bukmacherskich, dzięki osiąganym wygranym. Należą do nich:

  • niewłaściwie dobrana stawka (tutaj rozchodzi się o to, że większość grających obstawia bardzo odważne zakłady za wysokie stawki. Jeśli stawiasz więcej niż kilkanaście procent budżetu na pojedynczy typ to nigdy nie zarobisz na zakładach bukmacherskich. Nie ma bowiem osoby, która miałaby tak wysoką skuteczność trafianych kuponów, że mogłaby sobie na to pozwolić).
  • źle przemyślane typy (często ludzie grają nieprzemyślane typy. Stawiają na Borussię w meczu z Leverkusen, bo przecież Dortmund jest lepszy a kurs 2.05 zachęca do takiego typu. Nie biorą jednak pod uwagę zmęczenia grą w Lidze Mistrzów, absencją z powodu kontuzji najlepszego snajpera i wielu innych czynników).
  • obstawianie czegoś na czym się nie znamy (nie ma nic gorszego niż obstawiać siatkówkę jeśli nie znasz się na tym sporcie, NBA jeśli nie śledzisz meczy rozgrywanych każdej nocy w USA, snookera jeśli nie wiesz kto to Roonie O’Sullivan. Nie ma nic gorszego, niż obstawiać zakłady, na których po prostu się nie znamy).
  • zły wybór bukmachera (najlepiej wybierać tych, którzy oferują najbardziej atrakcyjne kursy. Warto mieć ulokowane środki u kilku bukmacherów, tak by zawsze wybrać tego z najbardziej atrakcyjnymi kursami, a tym samym zapewniającym najwyższe wygrane. Tylko wtedy można liczyć na prawdziwe, duże zyski).
  • emocje w grze (podekscytowany wygraną? Podłamany przegraną? Właśnie tacy ludzie podejmują złe decyzje na zakładach bukmacherskich i grają zbyt ryzykowne, nieprzemyślane zakłady w nadziei na to, że się „odegrają” lub wygrają jeszcze więcej „nic nie ryzykując”).

 

Na zakładach bukmacherskich naprawdę można zarabiać pieniądze, ale trzeba to robić z głową.

Jeśli nauczysz się brać głos zdrowego rozsądku pod uwagę, zanim postawisz kolejny kupon, to na pewno bardzo szybko zaczniesz uzyskiwać lepsze wyniki niż mogłoby ci się wydawać. Zaczniesz przybliżać się do grona osób, które zarabiają na zakładach bukmacherskich, aż w końcu znajdziesz się w tych 5%, które robią to regularnie.